Anemia jest zagrożeniem dla mózgu
Z anemią w społeczeństwie mamy do czynienia stosunkowo często, szczególnie wśród młodych kobiet, ale nie tylko. To zaburzenie kojarzy się m.in. z pogorszonym samopoczuciem i zmęczeniem, jednak czy wiesz, jakie dokładnie anemia niesie zagrożenia dla mózgu i psychiki? Czym jest anemia? Anemia, którą możesz znać…
Taniec może poprawiać zdrowie mózgu
Taniec jest uniwersalną i powszechnie lubianą formą ludzkiej ekspresji. Zasadniczo kojarzymy go głównie z rozrywką, rzadziej z czymś, co ma poprawiać nasze zdrowie. Wyjątkiem będą zajęcia typu rumba i podobne, gdzie łączy się trening z zabawą, ale jednak traktując to jako trening. Tymczasem praktycznie każdy…
Dlaczego lubimy zapach benzyny?
Nie każdy ma odwagę się przyznać, ale dla wielu z nas zapach benzyny to guilty pleasure. W woni paliwa bez wątpienia jest coś pociągającego. Jednak nie każdy podziela ten entuzjazm, niektórych aromatyczna aura stacji benzynowej odrzuca. Już w moich wspomnieniach z dzieciństwa mam zapisane spory…
Oksytocyna nie tylko do porodu?
Skojarzenie oksytocyny z porodem i laktacją jest bardzo naturalne i powszechne w społeczeństwie. Wiele kobiet podczas porodu korzysta ze wsparcia kroplówki z oksytocyną, dla sprawniejszego przebiegu porodu i jest to zdecydowanie najpopularniejsze jej wykorzystanie w medycynie. Prawda jest jednak taka, że z dobrodziejstwa oksytocyny korzystamy…
Berberyna jako naturalny odpowiednik metforminy. Co może zdziałać dla mózgu?
Metformina jest znanym i szeroko stosowanym lekiem obniżającym stężenie glukozy we krwi. Berberyna jest z kolei alkaloidem roślinnym, który uznaje się za naturalną alternatywę dla tego leku o bardzo zbliżonym działaniu i skuteczności. W bazach publikacji naukowych jest zaskakująco dużo publikacji z udziałem berberyny. Przynajmniej…
Czy istnieją skuteczne sposoby na PMS?
PMS to skrót od premenstrual syndrome. Brzmienie tego akronimu budzi grozę u większości kobiet w wieku rozrodczym. Mocna intensywność objawów pojawiających się każdego miesiąca przed miesiączką wywiera ogromny wpływ na jakość życia. Mimo to wiele osób uznaje to po prostu za swój „urok” i ze…
Olejek z geranium – różany zapach na ukojenie nerwów
Rośliny z rodziny Geraniaceae są bardzo przydatne w przemyśle perfumeryjnym, kosmetycznym, aromaterapeutycznym, farmaceutycznym i spożywczym. Szczególnie wartościowy jest olejek eteryczny z geranium (Pelargonium graveolens), który ma zniewalający, przypominający różę zapach i silne właściwości biologiczne. Roczne zapotrzebowanie na ten olejek w prześle to aż 250 ton…
Olejek paczuli – działanie, właściwości i zastosowanie w aromaterapii
Spośród wszystkich roślin dających olejki eteryczne, Paczula jest jednym z najbardziej znaczących dla przemysłu. Olejek eteryczny z paczuli wykorzystywany jest w ogromnej ilości perfum. Poza ciekawym zapachem ta aromatyczna roślina ma bogatą historię wykorzystania w praktykach leczniczych. Obecnie korzystamy głównie z pozyskanych z niej olejków…
Pistacje nie tylko dla serca, ale i dla mózgu
Pistacja (Pistacia vera L.) to bogaty w składniki odżywcze orzech o charakterystycznej, zielonej barwie i wyróżniającym się, dla wielu osób bardzo atrakcyjnym smaku. Drzewo pistacjowe pochodzi z Bliskiego Wschodu i jest jednym z najstarszych kwitnących drzew orzechowych. Ciekawi Cię, jak rosną pistacje? Pistacje rosną w…
Biochemia miłości. Co kryje się za zakochaniem?
Miłość to piękne uczucie i metafizyczność, jaka mu towarzyszy dla wielu osób jest tematem tak samo fascynującym, jak samo czucie się zakochanym. Nauka jest jednak w stanie bezlitośnie sprowadzić miłość do szeregu reakcji biochemicznych w mózgu. Zakochany mózg Choć miłość kojarzymy z sercem, to mózg…
Szukaj
Poznaj adaptogeny!
Produkty
-
Długopis strzykawka 10,00 zł z VAT