Zapisz się do newslettera

Jeśli chcesz dostawać informacje o najciekawszych wpisach i nowościach na blogu, koniecznie zapisz się do newslettera Gra na nerwach!

Sprawdź tematy
Na stronie zawarte są reklamowe linki afiliacyjne. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies).

Discord

Gra na nerwach jest na Discordzie!

Do tej pory głównym kanałem komunikacji społeczności była facebookowa grupa „Doping mózgu – …„. Od dłuższego czasu jednak pojawił się spory problem z cenzurą i automatycznym usuwaniem przez algorytmy facebooka znacznej ilości treści. Jest to dobry bodziec, by znaleźć nowy, bardziej przyjazny kanał do nieformalnych dyskusji.

 

I tak oto powstał nasz indywidualny serwer na Discord.

Czym jest Discord?

Jest to aplikacja do komunikacji, która służy głównie graczom, ale jest też wykorzystywana do budowania społeczności i grup dyskusyjnych. Serwer podzielony jest na tematyczne kanały, co ułatwia podział wątków. Atutem jest też możliwość pisania pod nickiem przypisanym do konta, zamiast pod nazwiskiem tak jak na facebooku.

 

Discord dostępny jest jako aplikacja mobilna i aplikacja na desktop. W ostateczności też jako wersja przeglądarkowa, choć te dwie pierwsze dają dużo większy komfort użytkowania i zachęcam do korzystania właśnie z nich.

Jak się dostać na serwer?

1. Załóż konto na discord.com

2. Kliknij w zaproszenie na serwer: KLIK

3. Zaakceptuj reguły na kanale #🆕⋅zacznij-tutaj

4. Jeśli chcesz uzyskać dostęp do kanałów premium, to załóż konto na Patronite, przeprowadź integrację z Discordem i wykup subskrypcję u autora Gra na nerwach. Następnie poczekaj, do 2 godzin po zaksięgowaniu wpłaty powinieneś mieć dostęp do wszystkich kanałów 🙂

Co tam znajdziesz?

Czaty dla wszystkich – tutaj ma dostęp każdy, kto dołączy do serwera i zaakceptuje zasady na nim panujące.
Kanały Premium – tutaj zebrane są tematy bardziej zaawansowane, na których przewija się znacznie bardziej zaawansowana wiedza merytoryczna. Dostęp do rzetelnych informacji z tych tematów jest też ciężej dostępny w ogólnodostępnych źródłach. Dostęp do tych kanałów przyznawany jest osobom posiadającym subskrypcję Gra na nerwach na Patronite (nawet najtańszą za 5 zł miesięcznie), dzięki czemu grupa rozmówców jest zawężona do tych faktycznie zainteresowanych, bez przypadkowych gapiów.
News feedy – na serwerze stoją boty, które obserwują naajciekawsze portale i blogi w sieci, a gdy pojawiają się na nich nowe treści, to od razu wrzucają o nich zajawkę na odpowiednich kanałach na Discordzie. Możesz to traktować jako alternatywę dla wielu newsletterów mailowych, by w jednym miejscu mieć wszystkie nowinki z tematów neuronauki.

Co jeszcze?

Na serwerze istnieje system rankingowy. Im więcej się udzielasz, tym wyższy level dostajesz. Zdobywanie kolejnych leveli przez uczestnika jest radośnie ogłaszane na osobnym, publicznym kanale. Na razie system jest typowo for fun, jednak z czasem pomyślimy o odpowiednim wyróżnieniu i gratyfikacji najbardziej aktywnych osób.

Zapraszam serdecznie wszystkich zainteresowanych:

Serwer stale rośnie, codziennie witamy nowe osoby 🙂

Prawa zastrzeżone przez Mind Development Academy Wojciech Nowosada