Zapisz się do newslettera

Jeśli chcesz dostawać informacje o najciekawszych wpisach i nowościach na blogu, koniecznie zapisz się do newslettera Gra na nerwach!

Na stronie zawarte są reklamowe linki afiliacyjne. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies).

Słownik pojęć

Zespół FAS 

Zespół FAS (ang. Fetal Alcohol Syndrome) lub Alkoholowy zespół płodowy to poważne zaburzenie rozwojowe spowodowane ekspozycją płodu na alkohol w czasie ciąży. Jest to najcięższa forma spektrum zaburzeń płodowych wywołanych alkoholem (FASD, z ang. Fetal Alcohol Spectrum Disorders). Konsumpcja alkoholu przez matkę w czasie ciąży...

Zespół Retta 

Zespół Retta znany również jako choroba Retta to rzadkie zaburzenie genetyczne o podłożu neurologicznym, które dziedziczone jest w sprzężeniu z płcią — dotyka głównie dziewcząt. Prowadzi do ciężkich upośledzeń fizycznych i umysłowych. Zespół Retta jest spowodowany mutacjami w genie MECP2, który jest ważny dla rozwoju...
Prawa zastrzeżone przez Mind Development Academy Wojciech Nowosada
Dołącz do listy oczekujących! Powiadomimy Cię, gdy ten produkt będzie dostępny. Podaj swojego maila i zapisz się do listy oczekujących.