Zapisz się do newslettera

Jeśli chcesz dostawać informacje o najciekawszych wpisach i nowościach na blogu, koniecznie zapisz się do newslettera Gra na nerwach!

Na stronie zawarte są reklamowe linki afiliacyjne. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies).

Słownik pojęć

Insulina 

Insulina to hormon wytwarzany przez komórki β wysp trzustki, inicjujący transport glukozy do komórek. Antagonista glukagonu. Indukuje endogenną syntezę cholesterolu. Hamuje proces lipolizy. Jest wysoce anabolicznym hormonem, często stosowanym w ramach dopingu sportowego przez kulturystów, by znacznie przyspieszyć proces rozbudowy tkanki mięśniowej. Insulinę w medycynie...

Iryzyna 

Iryzyna to adipomiokina, czyli białko produkowane przez mięśnie szkieletowe i tkankę tłuszczową. Pełni funkcję hormonu umożliwiającego komunikację pomiędzy mięśniami, tkanką tłuszczową i innymi organami. Jest stosunkowo niedawno poznaną substancją i nadal poznajemy jej funkcje w organizmie. Iryzyna a wysiłek fizyczny Iryzyna jest potocznie określana jako...
Prawa zastrzeżone przez Mind Development Academy Wojciech Nowosada
Dołącz do listy oczekujących! Powiadomimy Cię, gdy ten produkt będzie dostępny. Podaj swojego maila i zapisz się do listy oczekujących.