Zapisz się do newslettera

Jeśli chcesz dostawać informacje o najciekawszych wpisach i nowościach na blogu, koniecznie zapisz się do newslettera Gra na nerwach!

Na stronie zawarte są reklamowe linki afiliacyjne. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies).

Słownik pojęć

Oreksyna 

Oreksyna to neuropeptyd, nazywany też hipokretyną. Ma duży udział w regulacji cyklu dobowego, wpływając na tryby snu i czuwania. Oreksyna jest odpowiedzialna za fazę czuwania. zmniejsza senności i aktywizuje. Na początku uważano, że jej głównym zadaniem jest stymulacja apetytu. Wpłynęło to na jej nazwę, gdyż…

Overthinking 

Overthinking to powszechny problem, który ma negatywny wpływ na nasze życie codzienne. W skrajnych przypadkach może prowadzić do depresji i niepokoju oraz utrudniać podejmowanie decyzji, nawet tych pozornie prostych. Overthinking po polsku oznacza nadmierne myślenie lub paraliż analityczny. Skąd się bierze overthinking i do czego…

Prawa zastrzeżone przez Mind Development Academy Wojciech Nowosada
Dołącz do listy oczekujących! Powiadomimy Cię, gdy ten produkt będzie dostępny. Podaj swojego maila i zapisz się do listy oczekujących.