Zapisz się do newslettera

Jeśli chcesz dostawać informacje o najciekawszych wpisach i nowościach na blogu, koniecznie zapisz się do newslettera Gra na nerwach!

Na stronie zawarte są reklamowe linki afiliacyjne. Korzystając z tej strony, zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies).

Słownik pojęć

Fenyloetyloamina 

Fenyloetyloamina (PEA) to pochodna aminokwasu fenyloalaniny. Pełni funkcję neurotransmitera monoaminowego oraz neuromodulatora. Stymuluje działanie układu dopaminergicznego, noradrenergicznego i cholinergicznego. W mózgu powoduje wydzielanie β-endorfiny. Ma wpływ na poprawę nastroju, poprawę pamięci i koncentracji, koordynację pracy mięśni, a także spalanie tkanki tłuszczowej. Występuje naturalnie w żywności,...

Forced swim test 

Forced swim test, czyli test wymuszonego pływania, to jeden z testów stosowanych w psychofarmakologii do oceny stopnia depresji u zwierząt laboratoryjnych (najczęściej myszy). Ten eksperyment przeprowadza się dla oceny skuteczności leków przeciwdepresyjnych lub innych substancji i zabiegów wpływających na stan psychologiczny. Test ten znamy również...
Prawa zastrzeżone przez Mind Development Academy Wojciech Nowosada
Dołącz do listy oczekujących! Powiadomimy Cię, gdy ten produkt będzie dostępny. Podaj swojego maila i zapisz się do listy oczekujących.