Dobry prezent to ten dopasowany do indywidualnych potrzeb i zainteresowań. Jeśli musisz wybrać prezent dla psychologa, to masz odpowiedzialne zadanie, ale i szerokie możliwości. Warto zrobić solidny research co się pozytywnie kojarzy z psychologią. Bez wątpienia docenione zostaną pomysły oryginalne i niesztampowe, więc lepiej odpuść sobie banały. By ułatwić Ci zadanie, sporządziłem listę przykładowych pomysłów na prezent dla psychologa lub studenta psychologii na różne okazje – na święta, urodziny, imieniny, czy nawet w podzięce za owocną terapię.

Sprawdź te oryginalne pomysły na prezent dla psychologa lub psychoterapeuty:

1. Biżuteria ze wzorami molekuł szczęścia

Psycholog pomagam na w poukładaniu psychiki i dążeniu do szczęścia w różnych dziedzinach życia. Symbole szczęścia są zatem tym, co może trafić w gust osoby zajmującej się psychologią, ale nie tylko. Rewelacyjnym prezentem dla psycholożki jest srebrna biżuteria ze wzorem serotoniny lub dopaminy, które znane są jako molekuły szczęścia, gdyż to właśnie one wywołują w mózgu reakcje odpowiedzialne za uczucie szczęścia i życiowej satysfakcji.

Jeśli szukasz prezentu dla psycholożki, to molekularna biżuteria jest jednym z najlepszych możliwych wyborów. Przykłady:

2. Planner

Dobrze zorganizowany czas to jedna z podstaw, jeśli dążymy do szczęścia i sukcesu. Konsultacje z pacjentami, szkolenia, załatwianie bieżących spraw… dużo łatwiej nad tym wszystkim zapanować, gdy jest to solidnie pozapisywane. Gustowny planer tygodniowy przyda się praktycznie każdemu, a psychologowi w szczególności.

3. Kominek i olejki do aromaterapii

Przyjemny zapach doskonale poprawia atmosferę w połączeniu, a niektóre olejki eteryczne mają też działanie fizjologiczne, wpływając na psychikę i poprawiając nastrój. Dyfuzja olejków umila wieczorną relaksację przy książce, ale również dobrze może też towarzyszyć w gabinecie podczas konsultacji, dodatkowo wpływając na oczyszczenie myśli i redukcję stresu. Relaksująco działają szczególnie naturalne olejki z bergamotki, ylang ylang, bodziszka, lawendy, pomarańczy.

4. Gadżety z motywem Testu Rorschacha

Zapewne kojarzysz badanie, w którym pacjentowi pokazuje się plamę na kartce i pyta „Co widzisz?”. Jest to bardzo charakterystyczny dla psychologii motyw, często używany w popkulturze. Tego typu wzory bywają nanoszone na poduszki, t-shirty lub bawełniane torby na zakupy.

5. Książki o psychologii

Książek nigdy za dużo! Każdy psycholog i psychoterapeuta doceni dobrą książkę o tematyce swojej profesji, zarówno tą poradnikową, jak i coś z beletrystyki. Sprawdź aktualne trendy w księgarniach w poszukiwaniu pozycji związanych z psychologią.

6. Anatomiczny model głowy lub mózgu

Mózg przetwarza nasze emocje, a głowę uważa się za siedlisko umysłu. Fizyczny, rozkładany model mózgu lub całej głowy stanowi gustowną ozdobę, która może przyozdobić zarówno gabinet psychoterapeuty, jak i wnętrze prywatnego mieszkania.

7. Kolorowanki antystresowe

Kolorowanki dla dorosłych to bardzo przyjazny sposób na odstresowanie się. Takie kolorowanki mają postać bardzo złożonych motywów do kolorowania. Niekiedy nawet nie wiemy, co dana kolorowanka przedstawia, dopóki nie pokryjemy jej wszystkich pól kolorami według wskazanego patternu. Inne pozostawiają dowolność w dobieranych barwach, np. kolorowanki przedstawiające motywy kwiatowe lub różne mandale. Wybierz taką, która ma mocno rozbudowane wzory i wiele stron do pokolorowania, a zapewnisz obdarowywanej osobie długie godziny relaksu i sposób na efektywne oczyszczenie myśli.

kolorowanka antystresowa dla dorosłych

 Sprawdź: kolorowanki antystresowe do pobrania 

 

Mam nadzieję, że powyższe gadżety dla psychologa pomogą Ci wybrać najlepiej dopasowany prezent. Jeśli znasz jeszcze jakieś ciekawe, oryginalne przykłady, nie krępuj się, by przedstawić je w komentarzu!