O ile z prostymi i naturalnymi środkami nie ma większego problemu, by je kupić, to z bardziej zaawansowanymi środkami nootropowymi już bywa gorzej. Powodem są regulacje prawne, które są albo niekorzystne, albo przynajmniej niejasne. Nierzadko zmuszani jesteśmy do zakupów z zagranicznych sklepów, dlatego warto mieć wcześniej rozeznanie w jakości konkretnych sklepów i ich produktów, by nie wyrzucić pieniążków w błoto.

A więc do sedna – gdzie kupić nootropy?

Zagraniczne sklepy z nootropami:

cosmicnootropic.com

Rosyjski sklep z nootropami, w którym dostępnych jest wiele perełek znanych ze wschodnich aptek. Paczki wysyłają głównie bezpośrednio z Moskwy, jednak niektóre produkty można zamówić też z wysyłką z USA, co jednak zazwyczaj jest bardziej kosztowne. W ofercie w szczególności wyróżniają się peptydy Semax i Selank, jest jest tu też Cerebrolizyna, Afobazol, Stresam, Meldonium, Bemitil i wiele innych. Kupując w tym sklepie możesz użyć kodu rabatowego GRANANERWACH_5OFF, który obniży koszta zamówienia o 5%.

mindnutrition.com

Angielski sklep z nootropami, w proszku i w kapsułkach. W zdecydowanej większości mają monopreparaty z przeróżnymi patentowanymi surowcami, o dobrej jakości. W ofercie są takie surowce jak KSM-66®, Rhodiolife®, TeaCrine®, Affron®, Zynamite®, czy Dynamine®.  Mają też kilka własnych, autorskich mieszanek. Do zamówienia można też dołożyć 2 szt darmowych sampli wybranych produktów po 2-3 kapsułki.

nootropicsdepot.com

Duży i tani sklep z nootropami w USA. Mają ciekawą ofertę i jakość, do której nie ma zastrzeżeń. No i dobre ceny. Jako, że paczka musi przemierzyć ocean w drodze do nas, to wysyłka jest odpowiednia droższa niż nasze krajowe opcje, jednak też nie są to kosmiczne kwoty i przy większych zamówieniach i tak się bardzo opłaca. W ofercie są przeróżne racetamy (piracetam, aniracetam, oxiracetam, fenylopiracetam, fasoracetam, coluracetam, pramiracetam), noopept, adrafinil, ekstrakty ziołowe, klasyki takie jak kreatyna i różne formy choliny, ale też takie smaczki jak emoksypina.

limitlesslifenootropics.com

W tym sklepie bardzo dużą wagę przykładają do jakości, i surowców, i obsługi. Gdy ostatni raz zamawiałem, dostałem wszystko w szklanych buteleczkach z ciemnego szkła, każda z pochłaniaczem wilgoci. Oferta jest całkiem ciekawa, bo zawiera między innymi bromantan, sunifiram, dihexa, DMAA, P21, Selank i Semax, oraz egzotyczny 9-Me-BC, choć ten niestety rzadko jest dostępny. Wiem, że mają, a przynajmniej wcześniej mieli w ofercie kompleksy (np. na poprawę potencji i potęgowanie doświadczeń seksualnych), których nie wrzucają na stronę – warto pytać przez messenger.

nootropicsource.com

Hardkorowy asortyment, niestety wysyłka ze Stanów tutaj jest dość droga. Jest to sklep sprzedający bardziej research chemicals, niż stricte nootropy. W ofercie szeroki wachlarz nootropów w prochu, ale też płynne roztwory, peptydy, nawet kratom. W ofercie widać memantynę, bromantan, tianeptynę, więc oferta jest bardzo zaawansowana – trzeba wręcz uważać na nasze regulacje prawne, by przypadkiem nie zamówić czegoś, co nie jest w Polsce legalne.

Polskie sklepy z nootropami:

hqpeptides.com

Polski sklep z peptydami w fiolkach, w kapsułkach, a także w buteleczkach z atomizerem. W ofercie są m.in. BPC-157, Selank, Semax, Epitalon i inne, bardziej prosportowe peptydy, m.in. podnoszące poziom hormonu wzrostu. W ofercie jest dostępnych kilka różnych marek, mają też swoją własną, więc ogół asortymentu jest szeroki. Szczególnie Selank i Semax w sprayu wydają się być warte uwagi, rarytas na polskim rynku. Możesz użyć kodu rabatowego GRANANERWACH, by uzyskać 7% zniżki na zamówienie.

aliness.pl

Aliness to polska marka suplementów diety z własnym zakładem produkcyjnym. Asortyment rozwija się dynamicznie, a większość produktów to proste, jednoskładnikowe pozycje. Warta uwagi jest linia adaptogenów, które są w dobrych standaryzacjach i stężeniach na kaps (Ashwa, Bacopa, Rhodiola, Gotu Kola), nowa linia nootropów (m.in. Alpha GPC i Hupercyna), a także witaminy i minerały – metylowany B-Complex, różne formy magnezu (w tym treonian), cynku i inne. W tym sklepie możesz skorzystać z 5% rabatu, używając kodu GRANANERWACH.

solvelabs.eu

Solve to niewielka, polska marka, która ma całkiem ciekawy kompleks nootropowy bez kofeiny (Braintech) oraz szczególnie interesujący ekstrakt Lion’s Mane w proszku. Głównie dla tego ekstraktu warto zajrzeć, ponieważ do kawy pasuje świetnie, dużo lepiej niż sproszkowana grzybnia, której trzeba sypać dużo i kompletnie niszczy smak kawy. Jest to chyba jedyny ekstrakt na polskim rynku, a że kawę z Lion’s Mane lubię, to polecam.

Tu również możesz skorzystać z rabatu 10% używając kodu GRANANERWACH.

muscle-zone.pl

Tutaj znajdziecie głównie suplementy kapsułkowane oraz dedykowane kompleksy nootropowe. Spory wybór adaptogenów oraz środków takich jak PQQ, Q10, teanina, NALT, ALCAR, hupercyna A, alpha GPC itp. Z kompleksowych produktów warte uwagi są m.in: Brain Bridge, Brainwash, Nootropimax, Brain Waves, Brain Fuel v2, Game Over, Smart Caps. Wpisując w koszyku kod rabatowy WOJTEK05 uzyskacie dodatkowo 7% rabatu na cały asortyment!

magicznyogrod.pl

Bardzo obfite źródło wszelakich ziół. Świetny wybór gdy preferujemy całe susze, zamiast ekstraktów, choć ekstrakty też mają całkiem dobre. Mają też fajny wybór dobrych ekstraktów alkoholowych/nalewek (tarczyca bajkalska, cytryniec, żeń-szeń). Ceny są całkiem atrakcyjne, na pewno warto zajrzeć.

ekstrakty.com (wcześniej znane jako allchemy.pl)

Polski sklep, sporo produktów w proszku, ceny całkiem okej. Warty uwagi ze względu na „neurofluidy” (noopept, NSI-189, PRL-8-53, Dopashot neurofluid). Korzystne jest to, że można kupić małe opakowania w niskiej cenie, co przydaje się gdy nie mamy jeszcze pewności, czy na pewno dany produkt jest dla nas. Ciekawostką jest też dostępność N-Acetyl Selank.

pl.swissherbal.eu

Ciekawa i dość szeroka oferta, choć niestety bardzo drogi. Jest sporo pojedynczych surowców w proszkach, ale też autorskie mieszanki, przeznaczone do konkretnych celów. Warty uwagi ze względu na takie smaczki, jak np. NSI-189. Dostępny jest też adrafinil, zaawansowane racetamy i wiele innych środków.


W innym wpisie przedstawiałem też informacje, jakie nootropy można kupić w aptece bez recepty.

Znasz jeszcze jakieś ciekawe sklepy? Napisz w komentarzu z krótkim uzasadnieniem, dlaczego akurat ten sklep jest warty uwagi!