O ile z prostymi i naturalnymi środkami nie ma większego problemu, by je kupić, to z bardziej zaawansowanymi środkami nootropowymi już bywa gorzej. Powodem są regulacje prawne, które są albo niekorzystne, albo przynajmniej niejasne. Nierzadko zmuszani jesteśmy do zakupów z zagranicznych sklepów, dlatego warto mieć wcześniej rozeznanie w jakości konkretnych sklepów i ich produktów, by nie wyrzucić pieniążków w błoto.

A więc do sednagdzie kupić nootropy?

Polskie sklepy z nootropami:

aliness.pl

Aliness to polska marka suplementów diety z własnym zakładem produkcyjnym. Asortyment rozwija się dynamicznie, a większość produktów to proste, jednoskładnikowe pozycje. Warta uwagi jest linia adaptogenów, które są w dobrych standaryzacjach i stężeniach na kaps (Ashwa, Bacopa, Rhodiola, Gotu Kola), nowa linia nootropów (m.in. Alpha GPC i Hupercyna), a także witaminy i minerały — metylowany B-Complex, różne formy magnezu (w tym treonian), cynku i inne. W tym sklepie możesz skorzystać z 5% rabatu, używając kodu GRANANERWACH.

muscle-zone.pl

Tutaj znajdziecie głównie suplementy kapsułkowane oraz dedykowane kompleksy nootropowe. Spory wybór adaptogenów oraz środków takich jak PQQ, Q10, teanina, NALT, ALCAR, hupercyna A, alpha GPC itp. Z kompleksowych produktów warte uwagi są m.in.: Brain Bridge, Brainwash, Nootropimax, Brain Waves, Brain Fuel v2, Game Over, Smart Caps. Wpisując w koszyku kod rabatowy GRANANERWACH uzyskasz dodatkowo 10% rabatu na cały asortyment!

Apollos Hegemony Brain Fuel nootropik w kapsułkach

 

healthlabs.care

HealthLabs produkuje suplementy wieloskładnikowe, a każdy z nich ma za zadanie wspomagać organizm w określonym aspekcie. W ofercie mają linię produktów mających wpływać na samopoczucie i pracę mózgu, m.in BoostMe NOW, który sprawdza się do doraźnej pracy umysłowej, ChillMe redukujący stres, czy też MemoryMe poprawiający pamięć w dłuższej perspektywie. Mają też dwie mieszanki grzybów witalnych w proszku, w tym Lion’s Mane z Chagą. Za jakość składów odpowiadają eksperci — Joanna Podgórska, Michał Kot i Paulina Ihnatowicz. Tutaj również możesz zrobić zakupy taniej o 10%, gdy użyjesz kodu GRANANERWACH10.

solvelabs.eu

Solve to niewielka, polska marka, która ma całkiem ciekawy kompleks nootropowy bez kofeiny (Braintech) oraz szczególnie interesujący ekstrakt Lion’s Mane w proszku. Głównie dla tego ekstraktu warto zajrzeć, ponieważ do kawy pasuje świetnie, dużo lepiej niż sproszkowana grzybnia, której trzeba sypać dużo i kompletnie niszczy smak kawy. Jest to chyba jedyny ekstrakt na polskim rynku, a że kawę z Lion’s Mane lubię, to polecam.

ekstrakty.com (wcześniej znane jako allchemy.pl)

Polski sklep, sporo produktów w proszku, ceny całkiem okej. Warty uwagi ze względu na „neurofluidy” (noopept, NSI-189, PRL-8-53, Dopashot neurofluid). Korzystne jest to, że można kupić małe opakowania w niskiej cenie, co przydaje się, gdy nie mamy jeszcze pewności, czy na pewno dany produkt jest dla nas. Ciekawostką jest też dostępność N-Acetyl Selank.

magicznyogrod.pl

Bardzo obfite źródło wszelakich ziół. Świetny wybór, gdy preferujemy całe susze, zamiast ekstraktów, choć ekstrakty też mają całkiem dobre. Mają też fajny wybór dobrych ekstraktów alkoholowych/nalewek (tarczyca bajkalska, cytryniec, żeń-szeń). Ceny są całkiem atrakcyjne, na pewno warto zajrzeć.

pl.swissherbal.eu

Ciekawa i dość szeroka oferta, choć niestety bardzo drogi. Jest sporo pojedynczych surowców w proszkach, ale też autorskie mieszanki, przeznaczone do konkretnych celów. Warty uwagi ze względu na takie smaczki jak np. NSI-189. Dostępny jest też adrafinil, zaawansowane racetamy i wiele innych środków.

 

e-book - Nootropy. Z czym to się je?

 

Zagraniczne sklepy z nootropami:

cosmicnootropic.com

Rosyjski sklep z nootropami, w którym dostępnych jest wiele perełek znanych ze wschodnich aptek.Od wybuchu wojny nie wysyłają już paczek z Moskwy, a z dwóch zagranicznych magazynów w USA i Gruzji (był też Kazachstan). W ofercie w szczególności wyróżniają się peptydy Semax i Selank, jest tu też Cerebrolizyna, Afobazol, Stresam, Meldonium, Bemitil i wiele innych.

mindnutrition.com

Angielski sklep z nootropami, w proszku i w kapsułkach. W zdecydowanej większości mają monopreparaty z przeróżnymi patentowanymi surowcami, o dobrej jakości. W ofercie są takie surowce jak KSM-66®, Rhodiolife®, TeaCrine®, Affron®, Zynamite®, czy Dynamine®.  Mają też kilka własnych, autorskich mieszanek. Do zamówienia można też dołożyć 2 szt. darmowych sampli wybranych produktów po 2-3 kapsułki.

nootropicsdepot.com

Duży i tani sklep z nootropami w USA. Mają ciekawą ofertę i jakość, do której nie ma zastrzeżeń. No i dobre ceny. Jako że paczka musi przemierzyć ocean w drodze do nas, to wysyłka jest odpowiednia droższa niż nasze krajowe opcje, jednak też nie są to kosmiczne kwoty i przy większych zamówieniach i tak się bardzo opłaca. W ofercie są przeróżne racetamy (piracetam, aniracetam, oxiracetam, fenylopiracetam, fasoracetam, coluracetam, pramiracetam), noopept, adrafinil, ekstrakty ziołowe, klasyki takie jak kreatyna i różne formy choliny, ale też takie smaczki jak emoksypina.

limitlesslifenootropics.com

W tym sklepie bardzo dużą wagę przykładają do jakości i surowców, i obsługi. Gdy ostatni raz zamawiałem, dostałem wszystko w szklanych buteleczkach z ciemnego szkła, każda z pochłaniaczem wilgoci. Oferta jest całkiem ciekawa, bo zawiera między innymi bromantan, sunifiram, dihexa, DMAA, P21, Selank i Semax, oraz egzotyczny 9-Me-BC, choć ten niestety rzadko jest dostępny. Wiem, że mają, a przynajmniej wcześniej mieli w ofercie kompleksy (np. na poprawę potencji i potęgowanie doświadczeń seksualnych), których nie wrzucają na stronę – warto pytać przez messenger.

nootropicsource.com

Hardkorowy asortyment, niestety wysyłka ze Stanów tutaj jest dość droga. Jest to sklep sprzedający bardziej research chemicals niż stricte nootropy. W ofercie szeroki wachlarz nootropów w prochu, ale też płynne roztwory, peptydy, nawet kratom. W ofercie widać memantynę, bromantan, tianeptynę, więc oferta jest bardzo zaawansowana – trzeba wręcz uważać na nasze regulacje prawne, by przypadkiem nie zamówić czegoś, co nie jest w Polsce legalne.


W innym wpisie przedstawiałem też informacje, jakie nootropy można kupić w aptece bez recepty.

Znasz jeszcze jakieś ciekawe sklepy? Napisz w komentarzu z krótkim uzasadnieniem, dlaczego akurat ten sklep jest wart uwagi!