Zapisz się do newslettera

Jeśli chcesz dostawać informacje o najciekawszych wpisach i nowościach na blogu, koniecznie zapisz się do newslettera Gra na nerwach!

Bądź na bieżąco
Korzystając z tej strony, zgadzasz się na używanie ciasteczek (cookies).

Artykuł

Forum Rozwiązujemy problemy Plan dopingu mózgu

 • This topic has , 1 głos, and was last updated 1 rok temu by wigglewiggle.
Wyświetlanie 1 postu (z wszystkich 1)
 • Autor
  Posty
 • #3589
  wigglewiggle
  Uczestnik

  Począwszy od istotnych informacji:

  Wiek – 28 lat

  Jak jesz? (mniej więcej) – co do zasady cztery regularne posiłki, a samą dietę można ocenić jako zbilansowaną, piję alkohol, rzadziej w małych ilościach ale większych częstotliwościach, nie palę papierosów, od czasu do czasu zapalę marihuanę, innych środków psychoaktywnych nie zażywam

  Jak śpisz? (jakość i ilość snu) – co do zasady o regularnych porach około 8 godzin dziennie

  Co suplementujesz? – brak jakiejkolwiek suplementacji

  Chorujesz na coś? – szumy uszne (wedle lekarza spowodowane uszkodzeniem mechanicznym ucha wewnętrznego nie do wyleczenia, a jedynie do złagodzenia skutków), innych chorób przewlekłych brak (wcześniej operacyjne usunięcie wyrostka oraz wrzody na dwunastnicy)

  Czy bierzesz jakieś leki? – nie biorę

  Jaki masz cel, co chcesz poprawić? – główny cel to poprawa pamięci i zapamiętywania, szybsza nauka, koncentracja, przeciwdziałanie zmęczeniu psychicznemu. W mniejszym stopniu poprawa samopoczucia. Nie ma potrzeb walki z lękami, depresją, nadpobudliwością.

  Na co dzień wykonuję zawód mocno angażujący intelektualnie. Ponadto we wrześniu mam egzamin zawodowy, który w mojej ocenie swoją materią zawiera więcej materiału do opanowania niż pięć lat studiów. Powyższe rodzi konieczność pracy i nauki, co razem w przeliczeniu dziennym wynosi minimum 12 godzin wytężonej pracy. W związku z czym chciałbym spróbować nootropów, a inaczej „smart drugs”. Wiem, że to nie zastąpi mi konieczności osobistego zaangażowania w pracę i naukę, ale mimo to każda pomoc dla mnie będzie przydatka choćby w tych 5% skuteczności. Jestem w tym nowy, wcześniej raz przez 8 tygodni zażywałem piracetam. Przeczytałem trochę postów i ułożyłem sobie poniższy plan:

  W zakresie nootropów:
  1) maj – noopept 3 razy w ciągu doby po 35 mg
  2) czerwiec – noopept 3 razy w ciągu doby po 35 mg
  3) lipiec – modafinil 1 porcja rano 100 mg
  4) sierpień – modafinil 1 porcja rano 100 mg
  4) wrzesień (maks 14 dni do egzaminu) – fenylopiracetam 3 razy w ciągu doby po 100 mg

  Ponadto w trakcie stosowania reszty suplementacja Alpha GPC lub CDP Cholina.

  Bardzo proszę o porady, względnie sugestie czy coś zmienić, dodać, odjąć w zależności od wyżej podanych preferencji. Zastanawiam się nad dodatkowymi suplementami naturalnymi takich jak: Ginkgo Biloba, jednak nie wiem czy to nie za dużo.

  Dziękuję i życzę miłego dnia!

Wyświetlanie 1 postu (z wszystkich 1)
 • Zaloguj się, by odpowiedzieć na ten wątek.
Prawa zastrzeżone przez Mind Development Academy Wojciech Nowosada