Nie bierzesz narkotyków, ale ciekawi Cię jak to jest? - gra na nerwach
Impreza - Klub - Jak działają narkotyki

Nie bierzesz narkotyków, ale ciekawi Cię jak to jest?

Opublikowano 29 sierpnia 2019 przez Wojciech Nowosada

Narkotyki potrafią narobić dużo złego, ale warto mieć tez na uwadze, że różnego rodzaju substancje psychoaktywne towarzysza człowiekowi niemalże od samego początku. W każdej cywilizacji i kulturze znane są różne używki, czy to w gotowej formie prezentowane przez naturę (rośliny i grzyby, jad zwierząt itp.), czy też z lekką pomocą, przy zastosowaniu ekstrakcji lub fermentacji.

Obecnie prowadzona jest twarda wojna z narkotykami, w której założeniu nie ma miejsca na nawet sporadyczne, rekreacyjne używanie narkotyków zgodnie z dobrymi praktykami harm reduction. No może poza tymi, które rząd uzna za legalne, jak tytoń, czy jeden z najbardziej wyniszczających narkotyków – etanol.

Niektórych trapi ciekawość jak to jest być pod wpływem różnych substancji, jak np. psychodeliczne LSD, czy empatogenne MDMA, ale nie chce ich próbować, ze względu na regulacje prawne i obawy o konsekwencje zdrowotne. Takim osobom z pomocą przychodzi bardzo ciekawy projekt realizowany przez grupę młodych Holendrów (Nellie Benner, Bastiaan Rosman i Dzifa Kusenuh) tworzących kanał na YouTube pod nazwą Drugslab, którzy przed kamerą prezentują efekty działania przeróżnych narkotyków, łącznie ze zmianami tętna i temperatury ciała. Polecam zerknąć, moim zdaniem jest to bardzo fajna ciekawostka 😉

Nagrania z popularniejszymi substancjami:

Ecstasy:

Ketamina:

LSD:

DMT:

Kokaina:

 

A tutaj link do całego kanału: KLIK

Brak komentarzy

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *